Toimihenkilöt

Puheenjohtaja
Kimmo Taari
kimmo.taari@hus.fi

Varapuheenjohtaja
Juha Koskimäki
jkoskimaki@kolumbus.fi

Hallituksen jäsenet
Peter Boström
peter.bostrom@tyks.fi

Mika Matikainen
mika.matikainen@hus.fi

Christian Palmberg
christian.palmberg@vshp.fi

Heikki Seikkula
heikki.seikkula@fimnet.fi

Sihteeri
Kanerva Lahdensuo
kanerva.lahdensuo@hus.fi

Rahastonhoitaja
Henrikki Santti
henrikki.santti@hus.fi

Tilintarkastaja
HTM Harri Saarinen

Toiminnantarkastaja
Hannu Koistinen

Varatoiminnantarkastaja
Anssi Petas

Urologia Fennican toimittajat
Tuomas Jalanko, päätoimittaja
tuomas.jalanko@hus.fi

Johanna Rainio, ilmoitukset
johanna.rainio@hus.fi

Edustajat EBU:ssa
Teija Parpala
teija.parpala@oulu.fi

Ilmari Koskinen
ilmari.koskinen@hus.fi

Edustaja Suomen Kirurgiyhdistyksessä
Kimmo Taari

Yhteyshenkilö EAU:ssa
Jessica Hatzmann
j.hatzmann@uroweb.org